7979’dan Gelen Mesajla Facebook Dolandırıcılığı

7979’dan gelen bir mesajla Facebook dolandırıcılığı yapıldığına dair bir ihbar aldık.  7979’dan gelen bir mesajla Facebook dolandırıcılığı. Bu tür mesajlar resmi Facebook uygulamasında bulunabilir. 7979’dan gelen mesaj kırmızı harflerle yazılmıştır ve kendinizle ilgili kişisel bilgileri (isim, cep telefonu numarası) girerek hesabınızın güvenliğini onaylamanız istenen sayfalara bağlantılar içerir.

Bu Facebook dolandırıcılığı “7979 “dan gelen bir mesajdır. Arkadaşlarınızdan gelmiş gibi görünebilir ama değil. Bu, telefonunuza veya bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım veya virüs bulaştırabilecek bir bağlantıya tıklamanız için sizi kandırmak üzere tasarlanmış kötü niyetli bir dolandırıcılıktır.

UYARI!

7979’dan “Facebook Onayı” bildirimi olduğunu iddia eden bir mesaj içeren bir Facebook dolandırıcılığı. Bu resmi bir Facebook mesajı değildir ve şirketimizden herhangi birinden gelmemektedir. Lütfen bu mesajı dikkate almayın ve içindeki hiçbir bağlantıya tıklamayın ya da başka biriyle paylaşmayın.

Bu 7979’dan gelen bir dolandırıcılık mesajıdır, bağlantıya tıklamaktan veya yanıtlamaktan kaçının. Facebook dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan bir sosyal medya sitesidir. Ancak, dolandırıcılar da bu platformu insanları hedef almak ve zor kazandıkları paralarını dolandırmak için kullanıyor. İşte farkında olmanız gereken bir dolandırıcılık – kullanıcıları aşağıdaki gibi görünen bir telefon numarasından gönderilen kısa mesajlar yoluyla hedef alan bir dolandırıcılık: 7979.

7979’dan bir mesaj içeren Facebook dolandırıcılığı, onlara para göndermeniz için sizi kandırmak için en yaygın tekniklerden birini kullanıyor. Dolandırıcı, hesabını doğrulaması gereken bir temsilci ya da onun gibi bir şeymiş gibi davranıyor. Kredi kartı bilgilerinizi isteyecek ve dolandırıcılık amacıyla kullanacaklardır, bu nedenle bu tür şeylere kanmayın!

Mesajda “Bu Facebook’un resmi hesabıdır. Zaman tünelinizde banka hesaplarınızla ilgili ayrıntılar, şifreler ve diğer kişisel bilgiler de dahil olmak üzere çok sayıda hassas bilgi paylaştığınızı fark ettik.”

Bu mesajı tanıdınız mı? Facebook’taki “7979” mesajı bir dolandırıcılıktır. Dolandırıcılar hesabınıza erişmek ve paranızı, şifrelerinizi ve diğer özel verilerinizi çalmak istiyor. Yapılacak en iyi şey mesajı görmezden gelmek ve gördüğünüzde gelen kutunuzdan silmektir!

Facebook, kullanıcıları 7979’dan geliyormuş gibi görünen bir dolandırıcılık konusunda uyarıyor. Facebook’ta dolaşan mesaj, kullanıcılardan bir teklif almak için bir bağlantıya tıklamalarını ve hesaplarını onaylamalarını istiyor. Gerçekte, bu muhtemelen şifreler, banka hesap numaraları vb. gibi kişisel bilgileri toplayan virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaşmış kötü amaçlı yazılımdır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.